Faaliyet alanını öncelikle İlaç ve Eczacılık başta olmak üzere genel manada Sağlık Bilim ve Teknolojileri olarak belirleyen İVEK; ilk önce İlaç ve Eczacılık Kurumunun kişi topluluğu olarak ortaya çıkmıştır. Bu isim ve geçmişinden aldığı değerlerinin yükü altında gerçekleştirdiği faaliyetleri ile sektöründe takdir ile karşılanmış ve temel çıkış noktasına daha yakın ve daha kucaklayıcı olarak ve daha güçlü bağlarla ilaç ve eczacılık özelinden tüm sağlık paydaşlarını içine alacak bir yöne evrilmiştir.

Diğer yandan, aradan geçen zaman zarfında yapmış olduğu araştırma ve çalışmalarla her zaman sağlık sektörünün şartlarının iyi olmasının doğrudan halk sağlığı üzerindeki yansımalarını gören İVEK, “önce sağlık” derken “önce sağlığın sağlığına” odaklanma kararı almıştır.

Sonuçta, köklü geçmişinden beslenen ancak genç ve dinamik yapısı ile İlaç, Eczacılık, Sağlık Bilim ve Teknolojileri alanlarında değer üretmeyi hedefleyen İVEK Vakfı, ülkemizde ve dünyada sağlık politikalarına yön vermiş veya etki etmiş deneyimli gönüldaş kurucuları ile sağlık kavramı çatısı altındaki tüm aktörleri bir araya getiren, 10 Yıl dernek olarak hizmet verdikten sonra, İVEK 2016 yılında vakıflaşma sürecini tamamlamıştır. Dolayısıyla, İVEK, kâr amacı gütmeyen bir Vakıf olarak insan sağlığı odaklı çalışma hedefini belirlemiştir.

İVEK bu çerçevede sağlık için düşünen, üreten, araştıran, geliştiren, katma değer sağlayan insanların bir buluşma noktası olmuştur.

Kamu idaresi ile özel sektörün, araştırmacı ile yatırımcının, öğrenci ile ilgili meslek gruplarının arasında bir bağ olarak İVEK, sağlığın aksayan yönleri için tedavi usullerinin arandığı ve ortak akıl ilacı ile sektörel sürdürülebilir iyilik halinin elde edilmesi için çaba gösteren bir merkez haline gelmiştir.

Kısaca İVEK, belirlemiş olduğu misyonuna uygun yapılanması ve vizyonuna uygun stratejik hedefleri ile dünün gönül bağları ile geleceğin gönül bağlarını kurmak üzere sağlıkta “referans nokta” olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

İVEK © 2016   /   Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
0212 410 60 40 bilgi@ivek.org.tr

Merkez Mahallesi Esenler Cd. 5/1 Sk.
No: 10/110 Bağcılar/İSTANBUL

Web Tasarım & Yazılım | INVIVA