Uluslararası İVEK BİO Kongresi yaklaşıyor!

Uluslararası İVEK BİO Kongresi yaklaşıyor!

{{ '2018-10-11 12:58:36' | moment }}

Stratejik önemi haiz Biyoteknoloji alanında ülkemizde yapılan en kapsamlı organizasyonlardan biri olarak planlanan “ Uluslararası İVEK BİO Kongresi” 26-28 Kasım 2018 tarihleri arasında İstanbul Kağıthane Osmanlı Arşivi Kongre Binası’nda gerçekleştirilecektir.

KONGREYE DAVET!

Değerli Akademisyenler, Sayın Eczacı Meslektaşlarım, Bürokratlarımız, İlaç Endüstrimizin Çok Değerli Temsilcileri ve Sevgili Öğrenciler,

Uluslararası İVEK Biyoteknoloji Kongresi  (İVEK BİO 2018) 26-28 Kasım 2018 tarihlerinde İstanbul’da, Osmanlı Arşivleri toplantı salonlarında sizlerin katılımı ve katkılarıyla gerçekleştirilecektir.

Sağlık alanına yönelik biyoteknolojik çalışmaların artmasıyla, biyoteknolojik ilaç üretimi gün geçtikçe önem kazanmaktadır. Biyoteknolojik ürünlerin tedavide kullanılması ve ekonomide büyük pay almasıyla Farmasötik Biyoteknoloji alanında yapılan çalışmalar ve geliştirilen ürünlerin sayısı da oldukça artmıştır. 2018 yılında en çok pazar payı bulunan ilaçların kanser, diyabet, otoimmün bozukluklar ve viral hastalıklara karşı kullanılan, biyoteknolojik yöntemlerle üretilen ilaçlar olduğu görülmektedir. Bu nedenle, gerçekleştirmeyi planladığımız kongrede sağlıkta biyoteknoloji alanında bilimsel katkıda bulunan, çalışan, biyoteknolojik ilaç üreten farklı platformları biraraya getirerek bu konuda güncel bilgileri aktarmayı ve  paylaşmayı amaçladık.  Ayrıca, ülkemizdeki Teknokentler ve Girişim (Start-up) firmalarının da  katılımıyla  biyoteknolojik ilaç ve  ürünlerdeki gelişmelerin ve yeni buluşların da  duyurulmasını hedefledik.

Aşağıda konu başlıkları belirtilen toplantıya sizleri davet etmekten büyük onur ve mutluluk duymaktayız.

  • Nanobiyoteknoloji
  • Gen Tedavisi ve Gen Taşıyıcı Sistemler
  • Sağlık Alanında Biyoteknolojik Ürünler
  • Biyoteknolojik İlaçların Formülasyonu
  • Biyoteknolojik İlaçların Üretimi
  • Biyoteknolojik İlaçlarda Preklinik ve Klinik Araştırmalar
  • Biyoteknolojik  Aşılar
  • Biyoteknolojik İlaçlarda Ruhsat ve Patent
  • Biyoteknolojide Medikal İnformatik

İVEK BİO 2018 Kongresi’nin dili Türkçe ve İngilizce olacaktır. İngilizce hazırlanmış “Bildiri Özetleri” değerlendirilerek, kabul edilenler bildiri kitapçığında basılacaktır.

İVEK BİO 2018 Kongremizde İstanbul’da birlikte olmak dileğiyle,
Sevgi ve Saygılarımızla,

Kongre Başkanı
Prof. Dr. Ayşe Gülten KANTARCI

Kongre Genel Sekreteri
Prof. Dr. Ahmet HACIMÜFTÜOĞLU

 
İVEK © 2016   /   Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
0212 4106040 bilgi@ivek.org.tr

Merkez Mahallesi Esenler Cd. 5/1 Sk.
No: 10/110 Bağcılar/İSTANBUL

Web Tasarım & Yazılım | INVIVA